Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


    

Vodník

 

Přicházíme s návodem na tvoření s vašimi ratolestmi. Níže vás naučíme jak si z polystyrenových komponentů vytvořit vodníka Brčálníka. Materiál potřebný na výrobu naleznete na našem e-shopu nebo kamenné prodejně.

Materiál:
Polystyrenový kužel výška 14 cm
Polystyrenová koule průměr 6 cm
2 x oko samolepící
Květník horní průměr 5 cm
Zelená látka vel. 20 cm x 12 cm
Zelená vlna délka 3 m (na vlasy)
Zelená a červená stužka, každá 40 cm
Červený samolepící filc A4
Zelený samolepící filc A4
Zelená akrylová barva
Zelený korálek průměr 0,8 cm (nos)
Špendlíky s hlavičkou cca 5 ks
Knoflík 1 ks
Špejle 1 ks
Dřevěný výřez rybička či jiná dekorace
Hotová kytička či jiná dekorace

Pomůcky:

Nůžky, obyčejná tužka, pastelky, permanentní fix, tavná pistole, houbička na nádobí, kniha A4 na namotání vlasů

Postup:

 1. Polystyrenovou kouli a kužel pomocí kousku houbičky na nádobí (měkkou stranou) natupujeme zelenou akrylovou barvou a necháme uschnout.
 2. Na rub látky nakreslíme kabátek se šosy a vystřihneme. Na zadní stranu červeného filcu (na papírovou část) načrtneme rukávy a vystřihneme, stejně tak postupujeme i se zeleným filcem, ze kterého vystřihneme dlaně.
 3. Na delší stranu knihy A4 namotáme zelenou vlnu, sejmeme z knihy a uprostřed svážeme.
 4. Slabými stužkami ovineme květník a uděláme 2 uzlíky, zafixujeme tavnou pistolí. Po zaschnutí uděláme mašli naráz z obou stužek.
 5. Nyní seřízneme 2 cm kužele na špici. Do polystyrenové koule zapíchneme 5 centimetrovou špejli do hloubky 2,5 cm a následně spojíme zbytek špejle s kuželem.
 6. Tavnou pistolí či špendlíkem připevníme na temeno hlavy (koule) připravené vlasy, které z každé strany rozstřihneme. Nyní utvoříme obličej -  nalepíme oči, ze zeleného korálku a špendlíku uděláme nos a fixou nakreslíme pusu.
 7. Na kužel pomocí špendlíků připevníme kabátek, dále umístíme knoflík do přední části kabátku. Ze stran přilepíme připravené rukávy a ruce.
 8. Pokud se rozhodnete ozdobit vodníka rybkou – dřevěný výřez, můžete ji ponechat v přírodní variantě či vybarvit pastelkami.
 9. Nakonec upevníme klobouk, a to tak, že na vnitřní část květníku naneseme tavnou pistolí lepidlo a umístíme doprostřed hlavy, přidržíme, dokud lepidlo neztuhne. (nutné dát klobouk doprostřed kvůli stabilitě vodníka)
 10. Přejeme Vám, aby se dílo povedlo a užili jste si příjemné tvoření.